اخبار

ارائه یک سامانه مدیریت کاربران سازمان های دولتی با امنیت بالا توسط یک شرکت دانش بنیان

سپهر هشترودیلر مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان ایده سازان نوین ارتباط دانش با بیان اینکه سامانه پم برای مدیریت و احراز کاربرانی است که با تجهیزات شبکه کار می‌کنند، گفت: تجهیزات شبکه شامل روترها، سوئیچ‌ها، سرورها و موارد دیگر می‌شوند، در ادارات تعداد افرادی که این تجهیزات را نگهداری می‌کنند زیاد هستند.

ایجاد بستری امن برای دسترسی مجاز

دسترسی امن و کنترل شده در راستای برقراری تعاملات درون یا برون‌سازمانی همواره یکی از دغدغه‌های اصلی سازمان‌های بزرگ بوده است. PAM به نرم‌افزارهایی گفته می‌شود که وظیفه کنترل دسترسی کاربران را به عهده دارد که شامل طیف وسیعی از دسترسی‌ها می‌شود.

این محصول به‌منظور ایجاد بستری امن برای دسترسی مجاز و به‌موقع به سرویس‌ها و منابع شبکه و با در نظر گرفتن سطوح مختلف دسترسی و محرمانگی، امکان دسترسی به منابع شبکه را در اختیار کاربران ادمین قرار داده تا تمامی فعالیت‌ها ثبت و ضبط شده و حتی بتوان آن‌ها را به‌صورت خودکار از کارهایی که نباید انجام دهند و یا می‌توانند برای سازمان پر ریسک باشند بر حذر داشت.

مدیریت دسترسی کاربران

امکان استفاده از رمز یک‌بارمصرف،Token و یا سیستم ورود اختصاصی، امکان رصد فعالیت‌های کاربران و دسترسی‌ها به‌صورت زنده و بررسی عملکرد آن‌ها، اجرای دستورات به‌صورت زمان‌بندی شده بر روی هر دستگاه و یا به‌صورت گروهی و اشتراک اسناد و فایل‌های به‌صورت سطح‌بندی شده و سیستم امن پیام‌دهی و پیغام اختصاصی از ویژگی‌های این محصول است.

مدیریت دسترسی کاربران بر اساس زمان، دستورها و سطح دسترسی، امکان گزارش‌گیری، استخراج آمار و تهیه نسخه پشتیبان از تجهیزات بدون سرویس‌هایی مشابه از دیگر ویژگی‌های این محصول محسوب می‌شود.

کاملاً تحت وب و کاربرپسند

این سامانه در حال حاضر در مخابرات آذربایجان شرقی استفاده می‌شود. پشتیبانی از تمامی برندها و سامانه‌ها، کاملاً تحت وب و کاربرپسند و امکان جست‌وجو سابقه و مقایسه پشتیبان‌ها از قابلیت‌های این سامانه است.

این محصول برای سازمان‌ها و اداراتی که شبکه کامپیوتری بزرگی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این شرکت 6 نفر به‌صورت مستقیم و 6 نفر هم به‌صورت غیرمستقیم مشغول به کار هستند.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان ایده سازان نوین ارتباط دانش با اشاره به اینکه در حال حاضر برخی ادارات و سازمان‌ها از محصول خارجی استفاده می‌کنند، افزود: نمونه ایرانی پشتیبانی بسیار خوبی دارد و همچنین دارای قابلیت‌های زیاد است اما همچنان برخی‌ها نمونه خارجی را ترجیح می‌دهند.

لینک خبر

0/5 (0 نظر)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درحال ارسال