اخبار

ثبت 100 شرکت جدید دانش بنیان در یک ماه اخیر

حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در یک ماه اخیر حدود ۱۰۰ شرکت جدید به ثبت رسیده و به تعداد شرکت‌های دانش بنیان اضافه شده است.

آقای حسن بابایی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره حمایت از طرح‌های صنعتی دانش بنیان و اشتغال آفرین افزود: با انتخاب امسال به عنوان سال دانش بنیان و اشتغال آفرین، ما در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور شورای راهبردی تشکیل دادیم و تا به امروز نیز این شورا ۵ جلسه تشکیل داده است.
وی گفت: در راستای تسهیل و تسریع در ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری که در واقع به نوعی پیشران تولید دانش بنیان هستند، دستورات ویژه‌ای را به مرکز ثبت شرکت‌ها و مرکز ثبت مالکیت معنوی صادر کردیم که در نخستین فرصت و مدت زمان ممکن این ایده‌ها و اختراعات ثبت، از لحاظ حقوقی حمایت شود و گواهی‌های ثبت اختراع را در اسرع وقت صادر کنیم.
بابایی افزود: ضروری است که از مبتکرین و خلاقان و افرادی که واقعاً این قابلیت را دارند که اختراع شان به مرحله تولید برسد از لحاظ حقوقی حمایت لازم را انجام دهیم.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره ثبت شرکت‌های صوری و غیر واقعی نیز گفت: طبق آمار مرکز ثبت شرکت‌ها، هم اکنون بیش از دو میلیون شرکت در کشور ثبت شده است، آنچه که برای ما مهم است و حمایت قانون تجارت و قوانین و مقررات تجاری را به همراه دارد، بحث حمایت از شرکت‌های واقعی است، شرکت‌های که مجامع خود را تشکیل می‌دهند و دارای سرمایه هستند و در اقتصاد نقش‌آفرینی می‌کنند که ما باید از این شرکت‌ها حمایت کنیم.
وی افزود: متاسفانه ما شاهد هستیم که برخی از این شرکت‌ها گاذب و صوری و یا به عبارتی کاغذی هستند که فقط ثبت شده است که بسیاری از جرایم اقتصادی و تسهیلاتی که از بانک‌ها گرفته شد که شاهد تضرر بانک‌ها بودیم.
بابایی گفت: در این خصوص کارگروه ویژه‌ای را تشکیل دادیم که اقداماتی را نسبت به شناسایی شرکت‌های صوری و تعلیق فعالیت این شرکت‌ها انجام بدهند و حمایت لازم از شرکت‌های واقعی انجام شود.
وی افزود: بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان ثبت شده و الحمدلله در همین یک ماه نیز حدود ۱۰۰ شرکت جدید به شرکت‌های دانش بنیان اضافه شده است.

لینک خبر

0/5 (0 نظر)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درحال ارسال