اخبار

دستگاه بازیافت بخارات انبارهای نفت

سیدمحمد سمن بوی عضو هیات مدیره شرکت کهاب گستران آیریک با اشاره به این که دستگاه بازیافت بخار انبارهای نفت به مسائل زیست محیطی کمک بسزایی می کند، گفت: هدرروی انرژی در اثر تبخیر در مراحل مختلف ذخیره‌ سازی، انتقال و توزیع فرآورده‌های نفتی، علاوه بر خسارت‌های هنگفت مالی، دارای اثرات مخرب زیست ‌محیطی است.

جلوگیری از اثرات مخرب زیست محیطی

در راستای جلوگیری از این آسیب‌ها دستگاه بازیافت بخارات انبارهای نفت طراحی و ساخته شد. بخشی از فرآورده‌های نفتی در هنگام حمل و تخلیه در جایگاه‌‌های سوخت و همچنین در هنگام انبار تبخیر می‌ شود که این مساله ضمن هدر رفت فرآورده نفتی باعث وارد شدن زیان مالی به جایگاه‌ داران و کشور می ‌شود.

دستگاه بازیافت بخارات که در ایستگاه‌‌های سوخت ‌رسانی  و انبارها نصب می‌شود، می ‌تواند این مشکل را مرتفع کند و همچنین علاوه بر جلوگیری از هدر رفت منابع کشور در کاهش آلودگی‌ های زیست ‌محیطی نیز موثر باشد.

درواقع این محصول یک سیستم تبریدی جذبی است که در دماهای خیلی پایین میعان انجام می ‌دهد و بخارات را به بنزین تبدیل می‌ کند و نبود آن باعث صدمات ایجاد بیماری می‌ شود.

صرفه اقتصادی استفاده از نمونه ایران ساخت

این مدیر حوزه دانش بنیان توضیح داد: امروز حمایت‌های لازم در داخل کشور از سوی دستگاه‌ها انجام نمی شود و شرکت‌های مربوط به منابع نفتی با وجود این که دستگاه بازیافت بخارات انبارهای نفت ایران‌ساخت وجود دارد و یک چهارم نمونه‌های خارجی قیمت دارد، اقدام به تهیه نمونه‌های خارجی می کنند و کمکی به توسعه تولید در کشور نمی کنند.

با این وجود حدود 30 فرصت شغلی به صورت مستقیم و حدود 50 فرصت شغلی به صورت غیرمستقیم ایجاد شده است که در صورتی که از داخل حمایت های لازم صورت گیرد، این حوزه‌ها قابل توسعه است.

لینک خبر

0/5 (0 نظر)
بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “دستگاه بازیافت بخارات انبارهای نفت

  1. چه جالب

    آیا شما این مورد را مفید دریافت کرده اید؟ بله نه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درحال ارسال